loader
Porady

Czym jest grypa keto? Przyczyny, objawy i leczenie

Grypa keto jest powszechnym, ale możliwym do uniknięcia efektem ubocznym przejścia w ketozę. Dowiedz się więcej o jej przyczynach, objawach i środkach zaradczych tutaj.

Jeśli zaczynasz keto diety, oznacza to, że jesteś cięcia spożycie węglowodanów w dół do około 25 gramów węglowodanów netto lub mniej dziennie, i jesteś bulking up na tłuszczach, aby je około 80 procent diety. I oczywiście, jest to ciężka praca. To stawia swoje ciało przez poważne przejście, zwłaszcza jeśli dieta składa się głównie z węglowodanów i cukru żywności, a nie wysokiej opcji tłuszczu i białka.

Tak więc, ponieważ przechodzisz przez transformację, możesz doświadczyć grypy keto podczas wykonywania tego. Czym jest grypa keto? Jest to faza, gdy twoje ciało dostosowuje się, i może przyjść z mnóstwem objawów keto grypy, takich jak odwodnienie, keto ból głowy, nudności i wymioty, ból stawów, zaparcia, zmęczenie, pragnienia, drażliwość, nieregularny sen i więcej.

Czy każdy dostaje grypę keto? Tak, ale niektórzy dostają ją bardziej ekstremalnie niż inni, a także na dłużej niż inni.

Możesz na przykład podjąć pewne kroki działania, aby złagodzić objawy i lepiej je leczyć. Tak czy inaczej zmiana zapewni jakieś efekty uboczne, które są inne niż to, do czego byłeś przyzwyczajony.

Ogólnie rzecz biorąc, te treningi będą trudniejsze do wykonania i możesz po prostu nie czuć się jak siebie. Będziesz czuł się ospały i słabszy, ale tak długo jak będziesz się trzymał, przejdziesz przez to i zaczniesz zbierać nagrody z keto stylu życia - keto flu free!

What Is the Keto Flu?

Grypa

low carb nie jest zabawą - może trwać w dowolnym miejscu od 4 do 21 dni, w zależności od osoby, kroków zarządzania, aby uniknąć grypy keto lub zmniejszyć objawy, i jak często występuje. Pierwszy raz będzie najdłuższy i najtrudniejszy, najprawdopodobniej. Stamtąd, jeśli zostaniesz wyrzucony z ketozy, jak powiedzmy, że idziesz na wakacje, możesz ponownie wykazać objawy grypy low carb, ale w mniej ekstremalny sposób i z krótszym czasem trwania, aby wrócić do swing rzeczy.

Kiedy zaczyna się grypa keto? Grypa keto zdarza się, gdy zaczynasz dietę keto i dostosowujesz się do tego nowego stylu odżywiania i może wyskoczyć ponownie, jeśli wypadniesz z ketozy na kilka dni lub okres czasu 1. To przychodzi z przejścia, jak twoje ciało zaczyna działać z tłuszczu, i spala tłuszcz, w przeciwieństwie do glukozy, która znajduje się w węglowodanach.

Symptomy Keto Flu

Uczucie zmęczenia i choroby to częste objawy grypy keto.

Jakie są objawy grypy ketozowej? Jeśli jesteś na keto i doświadczasz objawów, możesz mieć:

 • Odwodnienie i nadmierne pragnienie
 • Nudności i wymioty
 • Ból stawów i bolesność mięśni
 • Zmęczenie i osłabienie
 • Mgła mózgowa i mniejsza koncentracja
 • Ból gardła
 • Pragnienia i nieregularny apetyt
 • Nieregularny sen
 • Katar i objawy "podobne do przeziębienia"

Jak leczy się grypę Keto?

Niestety, trzeba pozwolić jej przebiegać. Jednak można skrócić czas trwania i złagodzić skutki uboczne poprzez podjęcie pewnych działań.

Pij wystarczająco dużo wody, aby pozostać hydratedBy

pić płyny można zwalczyć pragnienie i odwodnienie i zwiększyć elektrolity, aby utrzymać równowagę ciała. Elektrolity mogą pomóc w dostarczeniu energii i utrzymaniu bardziej rozbudzonej i skupionej uwagi. Oprócz picia wody, można jeść electrolyte pakowane żywności, jak zieleni liściastej, zbyt, co może pomóc, i można pop suplementów elektrolitów lub umieścić w smoothie.

Spożywać wystarczająco dużo tłuszczu w diecieBy

bulking up na tłuszcze, jesteś zwiększenie produkcji ketonu, aby pomóc organizmowi pozostać w ketozie i rozwijać się na diecie i jak powinien uruchomić. Plus, tłuszcze pomogą utrzymać swoje ciało nasycony i zapewnić odżywianie. Dodaj w dobrych tłuszczach, takich jak awokado, orzechy i nasiona, masło orzechowe, tłuste ryby, takie jak łosoś i oliwa z oliwek lub olej MCT. Możesz również jeść białko w umiarkowanych ilościach - szukaj steku karmionego trawą, kurczaka i jaj. Rozważ dodanie do kawy lub smoothies dodatkowych wzmacniaczy tłuszczowych, takich jak olej MCT lub olej kokosowy, aby uzyskać dodatkowe ketony 2.

Unikaj forsownych ćwiczeńTwoje

ciało jest zmęczone teraz i zwalcza objawy grypy keto, więc teraz jest czas, aby powstrzymać się od HIIT i zajęć rowerowych i zdecydować się na powolny ruch, jak medytacja i lekka joga, zamiast. Kiedy przyjdzie czas na przejście grypy keto, możesz wznowić inne intensywne treningi z większą siłą i wigorem!

To dobry pomysł, aby odłożyć swoje treningi, gdy mamy do czynienia z grypą keto

.Uzyskaj wystarczającą ilość snuW

tym czasie możesz mieć więcej zachcianek, czuć się zmęczony przez cały dzień i mieć nieregularne hormony i wzorce snu, ponieważ twoje ciało jest poza

zasięgiem.

Jednak upewnij się, że priorytetem jest sen, ponieważ pomoże on Twojemu organizmowi zwalczyć efekty i odzyskać siły w nocy. Plus, to jest dobre dla zwalczania bólu stawów i bolesności mięśni, ponieważ nocne godziny snu pomaga w regeneracji mięśni. Celuj w 7 godzin snu w nocy.

Czy każdy dostaje Keto Flu?

Tak, każdy będzie, ale intensywność objawów grypy ketozy i czas trwania jest zindywidualizowany i może się różnić. Zapewnij sobie ulgę w oparciu o to, jak radzi sobie Twoje własne ciało - nie myśl, że doświadczenie jednej osoby będzie dokładnie takie samo jak Twoje. Jeśli potrzebujesz pomocy, zwróć się do dietetyka lub specjalisty po wskazówki dotyczące ułatwienia przejścia na dietę.

Jak długo trwa Keto Flu Last?

Będzie trwać od 4 do 21 dni - czasami jest krótszy lub dłuższy, w oparciu o to, co robisz, aby pomóc zarządzać nim. Jeśli jesteś naprawdę dobry w stosowaniu diety keto od początku i bierzesz odpowiednie suplementy, jesz odpowiednie pokarmy i odpoczywasz, prawdopodobnie przejdziesz przez to szybciej i z większą łatwością niż ktoś, kto walczy o wykopanie tych węglowodanów, nabicie tych tłuszczów i danie sobie czasu na wyleczenie i przejście przez to.

Kiedy powinienem zobaczyć się z lekarzem?

Jeśli któryś z twoich objawów jest niepokojący, to zdecydowanie powinieneś zadzwonić lub zobaczyć się z lekarzem, aby uzyskać pomoc. Jeśli twoje nudności i wymioty są ekstremalne i przewlekłe na przykład, poproś o pomoc. Użyj swojego najlepszego osądu. Jeśli jesteś po prostu trochę bardziej zmęczony niż zwykle, nadążaj za tym, aby zobaczyć, czy to minie, a następnie zobacz, jak się czujesz. Jednak jeśli masz zamiar mieć kilka dni intensywnych objawów i bólu, być może ta dieta nie jest dla Ciebie.

Takeaways

 • Dieta keto ma wiele korzyści, takich jak spalanie tłuszczu, większe poznanie i mniej pragnień, jednak to przejście keto grypy może być doozy. Zamiast pozwolić, aby to cię dopadło, bądź przygotowany na to, czego się spodziewać i miej kumpla lub system wsparcia, abyś nie przechodził przez to sam.
 • Niezależnie od tego, czy jest to ktoś, kto zrobił to wcześniej, ktoś, kto robi to z tobą teraz, czy po prostu osoba, na której można się oprzeć, aby utrzymać motywację i wygodę, znajdź ujście dla ulgi. I przestrzegaj zasad diety i weź wszelkie niezbędne pomoce, które mogą pomóc Ci złagodzić objawy. To jest tylko tymczasowe!