loader
Porady

Keto Coffee: Jak zrobić najlepszą kawę Keto z olejem MCT i masłem

Tak, kawa keto istnieje. Dla wszystkich miłośników głębokiego L, którzy są również ketoers, będziesz zadowolony wiedząc, że ta pyszna mikstura wspiera twoje cele low-carb.

Prawdopodobnie jednym z najlepszych napojów, jakie można mieć na diecie ketogenicznej jest kawa keto. Nie, nie jest to coś, co przychodzi w opakowaniu - ale raczej takie, które robisz, aby utrzymać energię i czujność przez cały dzień. Przeczytasz niektóre z jej korzyści później.

Co to jest Keto Coffee?

Kawa Keto, zwana również popularnie kawą kuloodporną, to napój kawowy stworzony specjalnie dla osób stosujących diety niskowęglowodanowe i wysokotłuszczowe. Został on opracowany przez Dave'a Asprey'a podczas wędrówki po Tybecie.

Kuloodporna kawa zawiera dużo tłuszczów i kalorii. Od czasu jej wprowadzenia w 2009 roku, entuzjaści fitnessu i celebryci używają jej i popierają. Wielu pijących kawę keto stwierdza, że ogranicza ona ich głód. I chociaż jest to imponujące, inni, którzy są całkowicie nowi w tym (i diecie keto) mogą doświadczyć biegunki.

Dla tych, którzy pytają: "Jaka jest różnica między zwykłą kawą a kawą keto?".

Zwykła kawa jest obciążona węglowodanami, ponieważ ludzie dodają cukier i prawdopodobnie używają opakowań instant. Kuloodporna kawa keto, z drugiej strony, zawiera bardzo mało lub nie zawiera węglowodanów. To, co ją wyróżnia, to również fakt, że zawiera tłuszcze, które wspierają dietę keto.

Z czego składa się kawa keto?

Możesz się zastanawiać - co znajduje się wewnątrz filiżanki kuloodpornej kawy? Ten wysokotłuszczowy, kremowy napój jest wykonany z tych składników:

 • Kawa - Czarna parzona kawa jest najlepszym rozwiązaniem w tym przypadku. Użyj świeżo zmielonych ziaren kawy. Wskazówka: Kawa z jednego źródła zmniejsza prawdopodobieństwo, że Twoje ziarna będą zawierać mykotoksyny.
 • Masło lub ghee - Masło karmione trawą zawiera więcej sprzężonego kwasu linolowego (CLA), kwasu tłuszczowego omega-6, który, jak się uważa, wspomaga utratę wagi 1. Dla tych, którzy nie tolerują laktozy, organiczne ghee karmione trawą jest bezpieczniejszym wyborem. Będziesz w stanie znaleźć ghee w większości sklepów spożywczych. Solona opcja jest świetna do dodania smaku do swojego napoju.
 • Olej MC T - Olej MCT (średniołańcuchowe trójglicerydy) pochodzi z oleju kokosowego. Olej MCT w kawie odgrywa rolę w zmniejszaniu wagi, poprawie wydajności ćwiczeń i pomaga wejść w ketozę 2. Weź pod uwagę, że olej kokosowy nie będzie działał. Trzymaj się oleju MCT.
Najłatwiej jest zrobić kawę keto za pomocą blendera.

Jeśli lubisz swoją kuloodporną kawę słodką, masz możliwość dodania zatwierdzonych przez Bulletproof słodzików. Obejmują one stewię, ksylitol, erytrytol i ekstrakt z owoców mnicha.

Czy kiedykolwiek słyszałeś o keto kawie ze śmietanką? Istnieją przyjazne dla keto kremówki, które są wykonane z oleju MCT i masła karmionego trawą. Jeśli możesz dostać taki, możesz użyć tego zamiast ręcznego dodawania oleju MCT i masła.

4 Kroki do zrobienia najlepszej kawy k

etoTeraz

, gdy wiesz, czym jest kawa keto, jesteś gotowy, aby przygotować dla siebie idealną filiżankę.

Zbierz następujące materiały:

 • Papier do filtrowania
 • Prasa francuska (opcjonalnie)
 • Blender
 • Filiżanka lub kubek

Oto jak zrobić kuloodporną kawę. Wykonaj następujące kroki:

Krok 1: Zaparz swoją kawę.

Pierwszym krokiem jest zaparzenie 8-12 uncji świeżo zmielonej kawy. Jeśli wybierasz metodę pour-over, po prostu zalej gorącą wodą zmieloną kawę w filtrze. Płyn powinien wypłynąć z filtra i trafić do Twojego kubka.

Nie ma powodu, aby nie używać french pressa w przypadku, gdy lubisz pełnowartościową kawę. (Dlatego dodaliśmy ją jako opcję). Zachowuje ona również olejki eteryczne z ziaren kawy.

Krok 2: Dodaj 1 łyżkę stołową oleju MCT.

Teraz, gdy twoja kawa jest gotowa, nadszedł czas, aby włączyć olej MCT. Dla początkujących zalecamy rozpoczęcie od jednej łyżki stołowej. Przesadzanie z ilością może spowodować rozstrój żołądka. Ostatecznie, po tygodniu będziesz mógł powoli zwiększyć do 2 łyżek stołowych.

Krok 3: Dodaj masło lub ghee.

Ten krok będzie twoim ulubionym, ponieważ sprawia, że twój kuloodporny napój jest kremowy. Dodaj 1-2 łyżki stołowe masła lub ghee karmionego trawą. Niektórzy ludzie lubią solone wersje, podczas gdy inni wolą niesolone. Czuj się swobodnie, aby przejść do swojego osobistego wyboru.

Krok 4: Zmiksuj wszystko.

Dla ostatniego kroku, wlej płyn do blendera. Miksuj przez 30 sekund, aż uzyskasz równą, spienioną mieszankę. Nie chcesz po prostu mieszać kawy, aby wymieszać wszystko - nie przyniosłoby to pożądanego rezultatu.

Korzyści z Keto CoffeeOczywiście

, keto kuloodporna kawa pochodzi z tonami korzyści. To wyjaśnia, dlaczego ma składniki, które nie znajdują się w swoim zwykłym kubku kawy! Jeśli gonisz za wydajnością na diecie ketogenicznej, ten napój jest dla Ciebie.

Keto kawa może dać ci świetny start w głowę.

Sprawdź te najlepsze korzyści z kawy keto:

Fuels you up for hoursFat

is fuel on a keto diet. Picie filiżanki w miejsce śniadania dostarcza organizmowi zdrowego tłuszczu dla energii. Olej MCT w bulletproof coffee zostaje przekształcony w ketony w twojej wątrobie 3.

W przypadku, gdy nie wiesz, ketony działają jako twoje paliwo zapasowe w przypadku braku glukozy. Ketony mogą być nawet bardziej wydajne energetycznie, ponieważ dostarczają więcej energii niż glukoza.

Zmniejsza

głódWysokowęglowodanowy posiłek śniadaniowy powoduje wzrost poziomu cukru we krwi. To sprawia, że jesteś głodny i zmęczony nawet przed porą obiadową. Rozpoczęcie dnia od tego wypełnionego tłuszczem napoju może skutecznie zmniejszyć głód. Nie wspominając o tym, że zawiera zero cukru, co pomaga zapobiegać krachom energetycznym.

Poprawia koncentrację umysłowąNie

jest tajemnicą, że kofeina zwiększa wydajność poznawczą. Kofeina może utrzymać czujność i podnieść twój nastrój na wiele godzin. To dlatego kawa jest ulubionym napojem prawie wszystkich.

Ale dzięki kluczowym składnikom, takim jak olej MCT i masło/ghee, możesz przenieść te umysłowe korzyści na wyższy poziom. Ketony z oleju MCT przekraczają barierę krew-mózg, zapewniając natychmiastowe paliwo dla Twojego mózgu.

Niektórzy ludzie zadają to pytanie:
Czy kawa keto jest dla ciebie zła?

Kuloodporna kawa jako alternatywa śniadaniowa nie zawiera tak wielu składników odżywczych, jak zwykłe śniadanie o niskiej zawartości węglowodanów i wysokiej zawartości tłuszczu (pomyśl: jajka, awokado i mięso).

Jest to jednak świetne narzędzie do kickstartu lub utrzymania ketozy. A jeśli chcesz doświadczyć przerywanego postu, kawa keto napędza twoje ciało i utrzymuje wydajność.

No i masz. Do tej pory wiesz, jak zrobić kawę keto z 3 podstawowych składników. Ten sycący napój powinien pomóc Ci spełnić Twoje makra. Uważaj tylko, aby wybrać wysokiej jakości ziarna kawy i unikać używania cukru. Jeśli chcesz ją posłodzić, użyj zatwierdzonych przez Bulletproof słodzików, takich jak stewia. Mamy nadzieję, że podobał Ci się ten artykuł!

Takeaways

 • Keto kuloodporna kawa to wysokokaloryczny, wysokotłuszczowy napój, który nie zawiera cukru. Dave Asprey był tym, który odkrył ten napój.
 • Wiele osób na całym świecie pokochało tę kawę ze względu na jej korzyści. Należą do nich zwiększona energia, sytość i koncentracja umysłowa.
 • Jeśli chcesz, wypij kuloodporną kawę na śniadanie lub aby ograniczyć swój głód podczas przerywanego postu!
 • Czy masz pomysły na kawę keto, którymi możesz się podzielić? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej.