loader
Porady

9 Najlepszych suplementów Keto, których potrzebujesz na diecie Keto

Wymieniliśmy 9 najlepszych suplementów keto, które pomogą Ci wspierać ketozę, zapobiegać grypie keto i unikać niedoborów składników odżywczych.

Przejście z wysokowęglowodanowego na niskowęglowodanowy styl życia może wpłynąć na Twój organizm. Suplementacja łagodzi objawy grypy keto, zwiększa wydajność i pomaga organizmowi funkcjonować jak najlepiej.

Jeśli zrobione prawidłowo, keto będzie umieścić w ketozie, pomóc schudnąć i poprawić ogólny stan zdrowia. Dobrze zaplanowana dieta keto da Ci również wszystkie składniki odżywcze, których potrzebujesz, aby pozostać zdrowym i nie doprowadzi do zbyt wielu skutków ubocznych.

Z tego powodu, prawdopodobnie teraz zastanawiasz się "Czy potrzebuję suplementów na keto?".

Cóż, niektóre z najlepszych suplementów keto mogą zwiększyć skuteczność tej diety. Inne mogą pomóc w zapobieganiu niedoborom składników odżywczych. Niektóre suplementy zapewniły nawet dodatkową korzyść w postaci zapobiegania powikłaniom. Tak więc, podczas gdy tak naprawdę ich nie potrzebujesz, możesz z nich znacznie skorzystać.

Oto 10 najlepszych suplementów diety keto, które mogą ułatwić Ci dietę i styl życia.

1. Ketony egzogenneSłowo

"egzogenny" oznacza posiadanie zewnętrznego źródła. Tak więc egzogenne ketony to ketony wytwarzane poza organizmem; dokładniej, są one wytwarzane w laboratorium. Firmy zazwyczaj sprzedają je jako sole BHB, chociaż możesz znaleźć je sprzedawane jako estry ketonów.

Przyjęcie pojedynczej dawki egzogennych ketonów podnosi poziom ketonów we krwi na 4-8 godzin 1. Może to być przydatne po cheat meal (aby zapobiec wyrzuceniu z ketozy) lub w celu zwiększenia efektywności diety keto. Wielu dietetyków keto twierdzi, że egzogenne ketony złagodziły ich grypę keto.

2. Olej MCTWielu

ludzi uważa olej MCT za świętego Graala diety keto. Jest to oczyszczone źródło średniołańcuchowych triglicerydów (MCT), które są tłuszczami wyekstrahowanymi z olejów kokosowych lub z ziaren palmowych. MCT są wyjątkowe wśród tłuszczów dietetycznych pod wieloma względami.

Badania wykazały na przykład, że organizm szybko przekształca je w energię (lub ketony), rzadko są one przechowywane w postaci tłuszczu, a nawet ograniczają głód 2. Wszystko to z kolei pomaga w utracie wagi. Na diecie keto, olej MCT działa jak substrat do produkcji energii i ketonów, który może ułatwić Ci utratę wagi i utrzymanie poziomu energii.

Olej MCT jest podstawą diety keto.

3.

Peptydy

kolagenoweZnane

również

jako hydrolizowany kolagen, peptydy kolagenowe są suplementami, które pomagają uzupełnić utratę kolagenu. Kolagen jest najobficiej występującym białkiem w organizmie, którego produkcja ma tendencję do zmniejszania się wraz z wiekiem i jest to jeden z powodów, dla których z wiekiem pojawiają się drobne linie, zmarszczki i bóle stawów 3.

Suplementy kolagenowe są świetne dla skóry, włosów i paznokci.

Według Richarda Harrisa, MD,

"Suplementacja kolagenem może pomóc w zdrowiu skóry, bólach stawów, zwiększyć masę mięśniową i utrzymać mocne kości".

Wielu keto-ersów może z tego skorzystać, zwłaszcza jeśli są starsi. Ponadto Kellyann Petrucci, MS, ND mówi, że.

"Kolagen może zwalczać stan zapalny związany z objawami zaburzeń autoimmunologicznych. Zmniejszenie stanu zapalnego za pomocą kolagenu łagodzi również ból stawów."

4. ElektrolityWcześniej

w swojej diecie keto, prawdopodobnie będziesz oddawać mocz częściej niż zwykle. To dlatego, że przejście na ketozę ma poniekąd działanie moczopędne. Efektem ubocznym tego jest tzw. "keto grypa" i jest ona spowodowana brakiem równowagi elektrolitów.

Picie płynów i przyjmowanie elektrolitów może przeciwdziałać temu 4. Elektrolity w postaci suplementów sprawiają, że jest to o wiele łatwiejsze, a zwłaszcza, gdy są one zaprojektowane specjalnie dla keto. Elektrolity to jedne z najlepszych suplementów dla diety keto, które oszczędzą Ci niepotrzebnego dyskomfortu.

5.

BłonnikTrudno jest uzyskać wystarczającą ilość błonnika na diecie keto. To dlatego, że najwyższe włókna żywności również mają tendencję do być high-carb. Niestety, niewystarczająca ilość błonnika na keto może prowadzić do zaparć, biegunek i zaburzeń równowagi flory jelitowej.

Suplement z błonnikiem zarówno rozpuszczalnym jak i nierozpuszczalnym może zapobiec tym powszechnym problemom związanym z keto. Według Kara Landau, RD,

"jedzenie mieszanki włókien jest ważne dla trawienia i regularnych ruchów jelit ... i wzdęć, które mogą pochodzić z jedzenia zbyt dużej ilości jednego rodzaju włókna".

Suplementy błonnika mogą złagodzić problemy trawienne

.Amanda A. Kostro Miller, RD, LDN radzi, aby

.

"upewnij się, że spożywasz odpowiednią wodę/płyn z suplementami błonnika..., w przeciwnym razie możesz nabawić się zaparć".

6. Kwasy tłuszczowe Omega 3

Suplementy Omega-3 mogą zrównoważyć Twoją dietę keto.

Istnieją dwa rodzaje niezbędnych kwasów tłuszczowych, a tłuszcze omega-3 są jednym z nich. Rzecz o omega-3s jest to, że zachodnia dieta jest niedobór w nich, podczas gdy jest zbyteczny w omega-6s, inne niezbędne kwasy tłuszczowe 5.

Uzupełnienie diety o omega-3 może zrównoważyć stosunek omega-3 do omega-6. Ale również będzie wspierać ketozę. Ciało może używać omega-3 jak innych tłuszczów, aby zrobić ketony i energię. I jako bonus, dostajesz przeciwzapalne, mózg-boosting, i choroby-walki korzyści z tych niezbędnych tłuszczów.

7.

MultiwitaminyDobrze zaplanowana dieta keto powinna być odżywczo odpowiednia. Ale lekarze często zalecają multiwitaminy podczas leczenia osób z keto jako środek zapobiegawczy 6. Becoming niedobór w każdej istotnej witaminy może wykoleić swoje próby stania się zdrowym.

Przejdź do każdego rodzaju multiwitaminy, a nawet lepiej, przejdź do tych, które są bardziej prawdopodobne, aby pominąć na keto. Witaminy do podjęcia na keto obejmują witaminy B complex i witaminę D 7. Witamina C powinna być również na liście, jeśli masz problem z uzyskaniem 5 porcji świeżych owoców i warzyw na keto.

8. Digestive EnzymesIt

's no secret,

że keto jest radykalnie różne od tego, jak większość ludzi jeść. Na keto, zamieniasz węglowodany jako główne paliwo energetyczne na tłuszcz. Twoje ciało może walczyć, aby dostosować się do tej zmiany, co objawia się biegunką, zaparciami, kwaśnym refluksem i zmęczeniem. Możliwym winowajcą jest brak enzymów trawiących tłuszcz.

Badania już dawno temu wykazały, że organizm przystosowuje się do zmian w diecie poprzez dostosowanie produkcji enzymów 8. Mimo to, w niektórych przypadkach konieczna jest pomoc w postaci suplementów enzymatycznych. Certyfikowany holistyczny terapeuta żywieniowy Erik Abramowitz wyjaśnia, że.

"Enzymy trawienne są użytecznym narzędziem, które pomaga rozbić jedzenie dla mniejszej ilości komplikacji jelitowych i lepszej zdolności do wyciągania składników odżywczych z jedzenia".

9. WapńWapń

jest obfity w zieleni liściastej, produktach mlecznych, kokosie, jagodach, orzechach i nasionach. Więc nie powinno być tak trudno uzyskać wystarczającą ilość tego minerału budującego kości na keto, prawda? Cóż, niektórzy ludzie mają tendencję do utraty dużej ilości wapnia, gdy są w ketozie 9.

Podczas gdy nadmierne wydalanie wapnia podczas ketozy jest rzadkie, może to narazić cię na ryzyko osteoporozy. Nie chcesz ryzykować, ponieważ osteoporoza zwiększa ryzyko złamań kości i problemów z plecami. Przyjmowanie codziennego suplementu wapnia może pomóc w zapobieganiu temu.

PodsumowaniePrzyjmowanie

suplementów na keto nie jest obowiązkowe. Ale może zdecydowanie ułatwić przestrzeganie diety. Może również pomóc ci uniknąć problemów na tej diecie. Keto, po wszystkim, jest radykalnie różne od większości diet, więc uzyskanie pomocy z suplementów może ułatwić organizmowi dostosowanie się.

Suplementy wymienione tutaj są jednymi z najlepszych i najważniejszych, które należy rozważyć. Mam nadzieję, że znajdziesz przynajmniej jeden z nich przydatny w swojej własnej ketogenicznej podróży.