loader
Porady

8 Najlepszych książek o diecie ketogenicznej, które pomogą Ci zacząć

Podczas gdy można znaleźć wszystko, czego potrzebujesz, aby rozpocząć dietę keto za darmo w Internecie, aby naprawdę stać się pro keto trzeba posiadać co najmniej jedną najlepszą książkę diety ketogenicznej. Z tego low-carb, wysokiej zawartości tłuszczu dieta zyskuje coraz bardziej następujące, literatura na keto jest również rośnie w liczbę i zakres.

Aby pomóc Ci znaleźć najlepszą książkę diety ketogenicznej, aby dopasować swoje potrzeby, przeczytaj naszą listę 8 najlepszych dostępnych w formie papierowej i e-book. Przedstawione tutaj książki obejmują podstawowe zasady życia na diecie keto, ale niektóre z nich są jeszcze bardziej szczegółowe. Jednak wszystkie są przyjazne dla czytelnika i napisane prostym językiem, a jednocześnie są naukowo dokładne i wiarygodne.

Najlepsza książka o diecie ketogenicznej będzie miała informacje poparte nauką, aktualne dane i praktyczne porady. Mając to na uwadze, oto 8 najlepszych książek o diecie ketogenicznej do przeczytania w tym roku.

1. Dieta ketogeniczna: Kompletny przewodnik dla dietetyków i praktyków autorstwa Lyle McDonald

Po raz pierwszy opublikowany w 1998 roku, ten przewodnik jest pionierskim dziełem nowoczesnej diety keto dla utraty wagi i zdrowia. Jest to zdecydowanie jeden z najlepszych książek o diecie ketogenicznej, który idzie do wielkich naukowych szczegółów na temat skutków keto diety na funkcjonowanie metabolizmu i zdrowia. Podejmuje również bezstronne i obiektywne podejście do wyjaśnienia keto i jego skutków, w tym mniej omówionych skutków ubocznych.

Jak wyjaśnia tytuł, praca ta jest napisana zarówno dla ekspertów, jak i laików, przy użyciu prostego, ale profesjonalnego języka. Jest to kompletne źródło informacji wyjaśnione w sposób ilościowy i z pewnością usunie wszelkie niejasności i wątpliwości, jakie możesz mieć na temat ketogenicznego odżywiania.

Wszystkie informacje zawarte w tym przewodniku są naukowe, zwięzłe i koncentrują się na tym, co najważniejsze. Więc jeśli szukasz kawałka pisma obejmującego naukę za keto, to daj to do przeczytania. Ale jeśli szukasz praktycznych wskazówek i tym podobne, to może nie być twoja filiżanka herbaty.


2. The Complete Ketogenic Diet for Beginners: Twój niezbędny przewodnik do życia w stylu życia Keto przez Amy Ramos

Dla tych z was w poszukiwaniu praktycznego przewodnika diety keto, to bestseller Amazon jest idealnym wyborem. Tis najlepsza książka dieta ketogeniczna zawiera 158 stron podzielonych na trzy rozdziały: Ketogeniczny styl życia, 14-dniowy plan posiłków i przepisy. To wszystko, czego naprawdę potrzebujesz, aby dać ci łatwy start z low-carb życia.

Dostępne w paperback za nieco poniżej $ 7, można również uzyskać wersję Kindle tego łatwego do naśladowania przewodnika za $ 3. Książka została po raz pierwszy opublikowana w 2016 roku, więc spodziewać się znaleźć aktualne informacje i popularne przepisy.

Napisany dla początkujących, przewodnik pochodzi w sumie 75 receptur z informacji żywieniowych zawarte. Niektóre z tych przepisów są poniżej 30 minut, co jest idealne dla tych, którzy prowadzą zajęty styl życia. Wegańskie, wegetariańskie i bezglutenowe pomysły receptur są również dostępne.

Co sprawia, że ten przewodnik wyróżnia się, choć, jest to, że wszystkie wskazówki żywieniowe i przepisy są oparte na zdrowych, pełnowartościowych składników. Żadnych przetworzonych składników w tym przewodniku!

Informacje o autorze:

Amy Ramos jest ten bestseller autora nazwisko pióro. Amy jest profesjonalnym szefem kuchni od ponad 25 lat. Ona jest również zwolennikiem keto diety i low-carb stylu życia. Amy specjalizuje się w rozwoju receptur medycyna holistyczna, i diety zdrowia.


3. Keto Clarity: Twój ostateczny przewodnik do korzyści z Low-Carb, High-Fat Diet przez Jimmy Moore z Eric Westman MD

Jimmy Moore, udany low-carb diety blogger i podcaster, połączył siły z dr Eric C. Westman, internista i low-carb badacz wyjaśnić Państwu w dokładnych warunkach, co keto dieta naprawdę jest i dlaczego może to być tylko to, czego potrzebujesz, aby poprawić swoje zdrowie.

Ta książka jest świetna zarówno dla początkujących, jak i ekspertów, napisana przy użyciu tylko solidnych faktów i poparta badaniami. W pełni wyjaśnia naukę, korzyści, historię i niepowodzenia diety keto. Napisane w porywający sposób, z doskonałą równowagą głębokości i czytelności, to kawałek pisania jest na pewno zachować zainteresowanie.

W przeciwieństwie do innych książek wyjaśniających dietę keto pod kątem utraty wagi, ta skupia się bardziej na pełnym potencjale terapeutycznym życia w stylu low-carb. Od zapobiegania cukrzycy i chorób układu krążenia do czynienia z chorobą Alzheimera i innych chorób neurologicznych, to najlepsze diety ketogenicznej książki wyjaśnia, jak keto jest odpowiedzią na całe życie zdrowia.

Książka zawiera ekskluzywne wywiady z dwudziestu ekspertów z różnych dziedzin wyjaśniających dietę ketogeniczną. Dowiesz się, dlaczego ketoza jest normalne i jak keto jest używany w środowisku medycznym. Znajdziesz również przewodnik krok po kroku, aby rozpocząć swoją podróż keto i śledzić swoje wyniki.

Informacje o autorze:

Jimmy Moore jest amerykańskim blogerem i autorem najlepiej znanym z bloga "Livin' La Vida Low-Carb" i cotygodniowego podcastu, który zawiera wywiady z ekspertami w dziedzinie zdrowia i fitnessu. Moore jest również gospodarzem podcastu "Keto Talk". Dr Eric C. Westman jest przewodniczącym Naukowej Rady Doradczej Diety KE. Jest on również profesorem nadzwyczajnym medycyny w Duke University Health System w Durham, NC i dyrektorem Duke Lifestyle Medicine Clinic.


4. The Ketogenic Cookbook: Pożywne Low-Carb, High-Fat Paleo Meals to Heal Your Body autorstwa Jimmy'ego Moore'a

Po raz kolejny, Jimmy Moore współpracował z innym ekspertem keto i zwolennik wiedzieć, jak Maria Emmerich stworzyć ten praktyczny przewodnik dla wszystkich keto dietetyków tam. Keto jest wszystko o posiłki, a ta książka kucharska daje 150 z nich dla Ciebie, aby w domu.

Ta książka kucharska wykonuje całą pracę umysłową za Ciebie, ponieważ wszystkie przepisy oparte są na prawdziwej żywności i tylko keto przyjaznych składników. Te przepisy są łatwe do naśladowania i nadaje się dla każdego i wszystkich - dla tych w dążeniu do utraty wagi, lepsze zdrowie, a nawet lepsze wyniki sportowe.

Oprócz podania przepisów przyjaznych keto, Ketogeniczna książka kucharska wyjaśnia, dlaczego dieta ketogeniczna wyjaśnia, jak ta dieta pomaga w leczeniu cukrzycy typu 2, chorób serca, padaczki i innych chorób. Oferuje również wskazówki, jak osiągnąć ketozę i przechodzi nad kombinacjami składników, które pomagają w tym.

Wszystkie informacje w tej najlepszej książce o diecie ketogenicznej są pięknie zorganizowane z dokładnymi zdjęciami. I wszystkie składniki i przepisy są domowe i typowe - bez niejasnych składników z ogromnymi tagami cenowymi.

Informacje o autorze:

Jimmy Moore, twórca "Livin' La Vida Low-Carb" stracił 180 funtów dzięki diecie keto. Poprawił również stan swojego zdrowia, odstawiając leki na ciśnienie krwi i cholesterol. Teraz Moore poświęca swoje życie pomagając innym osiągnąć optymalny stan zdrowia dzięki ketozie. Maria Emmerich jest ekspertem w dziedzinie odżywiania i wellness. Maria prowadzi cieszący się dużym powodzeniem blog pod adresem mariamindbodyhealth.com.


5. Simply Keto: A Practical Approach to Health & Weight Loss, with 100+ Easy Low-Carb Recipes by Suzanne Ryan

Ta kompleksowa książka o diecie keto przedstawia osobiste doświadczenia autorki z dietą ketogeniczną. Suzan Ryan straciła ponad 100 funtów w ciągu zaledwie jednego roku dzięki diecie ketogenicznej, a ta książka jest jej próbą pomocy innym w odzyskaniu kontroli nad ich zdrowiem.

Nie myślcie jednak, że ta książka to autobiografia. To kompleksowy, 336-stronicowy przewodnik, w którym znajdziesz wskazówki, jak zacząć stosować keto, FAQ, pomysły na zakupy spożywcze, 30-dniowy plan posiłków, 100 przepisów keto i wskazówki, które pomogą ci rozwijać się na keto.

Przewodnik Suzan jest odpowiedni dla przeciętnego keto-dietetyka, z relatywnymi planami posiłków i pomysłami, które są łatwe do zastosowania i naśladowania. Jej kolekcja planów posiłków obejmuje wykorzystanie resztek, a jej przepisy obejmują repliki keto zszywek posiłków, takich jak kurczak po toskańsku.

Instrukcje w tym przewodniku keto są jasne, a zdjęcia są hipnotyzujące. Książka zaimponowała nawet nie keto, którzy doceniają uczciwość Suzanne i dbałość o szczegóły.

Informacje o autorze:

Suzanne Ryan przez całe życie zmagała się z wagą, aż w 2015 roku natknęła się na dietę ketogeniczną. Straciła 40% masy ciała w krótkim czasie i postanowiła podzielić się swoją historią sukcesu za pomocą tej książki. Jednak Suzanne najpierw zaczęła opowiadać o swoim odchudzaniu za pośrednictwem mediów społecznościowych, szczególnie YouTube. Obecnie prowadzi bloga o nazwie Keto Karma, a także możesz śledzić ją na Instagramie.


6. Keto Living Day by Day: Inspirujący przewodnik do diety ketogenicznej, z 130 zwodniczo proste przepisy przez Kristie Sullivan

Kolejny przewodnik po diecie keto z inspirującą historią w tle, Keto Living Day by Day z pewnością da ci motywację, której potrzebujesz, aby rozpocząć swoją podróż keto. Jak sugeruje tytuł, ten przewodnik pozwala na dzień po dniu nitty i gritty z ketogenicznej diety.

W tej książce Kristie Sullivan dzieli się swoją walką z utratą wagi i szczegóły, jak keto pomógł jej pokonać przeszkody. Ma nadzieję, że jej historia zainspiruje cię do przyjęcia keto życia siebie. Osobiste konto Kristie sprawia, że keto wydaje się bardziej przystępne i pomoże Ci rozwinąć mentalność potrzebną do przyjęcia stylu życia low-carb.

Praktyczna część tej książki obejmuje podział żywieniowych aspektów diety keto. Książka zawiera również rozwiązania problemów ketoers powszechnie twarz podczas przechodzenia keto. W skrócie, ta książka jest podejmuje rzeczywiste podejście do diety ketogenicznej, prowadząc czytelnika przez każdy krok wzdłuż ich keto podróży.

Dowiesz się również o planowaniu posiłków, przygotowywaniu posiłków i budżetowaniu na keto z przewodnikami po zakupach. Specjalna sekcja przepisów z 130 wpisami, które Kristie sama wypróbowała, sprawi, że przygotowywanie posiłków na tej diecie będzie dla ciebie odrobinę łatwiejsze. Przepisy, które znajdziesz w tym przewodniku to m.in. kurczak cytrynowy, pizza śniadaniowa i lody waniliowe.

Informacje o autorze:

Kristie Sullivan zmagała się z otyłością od trzeciego roku życia. W wieku 45 lat, jej życiowa walka z wagą zakończyła się, gdy odkryła dietę ketogeniczną. Od tego czasu postanowiła podzielić się swoją historią sukcesu i mam nadzieję, że zainspiruje innych do stosowania diety keto w celu utraty wagi i lepszego zdrowia.


7. Słodkie i pikantne bomby tłuszczowe: 100 pysznych smakołyków dla tłuszczu, ketogeniczne, Paleo i Low-Carb Diets przez Martina Slajerova

Bomby tłuszczowe są keto odpowiednik do barów energetycznych. Te wygodne przekąski są również odpowiednie dla innych diet low-carb, w tym Paleo. Uczynienie ich częścią swojej podróży keto pomoże ci spełnić dzienne makra. Ale szukanie idealnego przepisu na bombę tłuszczową może być uciążliwe. Dlatego Martina Slajerova stworzyła tę książkę z przepisami, aby ułatwić Ci zadanie.

Ta najlepsza książka o diecie ketogenicznej zawiera listę 100 słodkich i pikantnych przepisów na bomby tłuszczowe. Nie wspominając o tym, że są one doskonałą alternatywą dla słodkich słodyczy, takich jak batony czekoladowe i babeczki. Większość przepisów zawartych w tej książce wzywa do wspólnych i standardowych składników, które prawdopodobnie już masz w swojej spiżarni.

Książka ma 192 strony uzupełnione kolorowymi zdjęciami. Większość przepisów jest słodka odmiana, ale tam są mnóstwo pikantnych bomb dla tych szukających więcej różnorodności. Te przepisy są również łatwe do podrasowania, jeśli chcesz wykluczyć określone składniki, takie jak nabiał lub kokos.

Robiąc bomby tłuszczu część swojego tygodniowego menu keto za pomocą tej książki, jesteś bardziej niż prawdopodobne, aby osiągnąć i pobyt w ketozie. Będąc, że keto wymaga, że 80% kalorii pochodzą z tłuszczu, bomby tłuszczowe są koniecznością w kuchni keto dieter.

Informacje o autorze:

Martina Slajerova jest pochodzącą z Wielkiej Brytanii blogerką zajmującą się zdrowiem i jedzeniem. Odkryła dietę ketogeniczną po zdiagnozowaniu u niej choroby Hashimoto w 2011 roku. Stworzyła aplikację i blog KetoDiet, ponieważ była sfrustrowana brakiem zasobów dostępnych dla tej diety. Jej praca pojawiła się między innymi w Cosmopolitan, Glamour, Huffpost i BuzzFeed.


8. Biblia Ketogeniczna: Autorytatywny przewodnik po ketozie autorstwa Jacoba Wilsona

Biblia Ketogeniczna to jedyna książka, której naprawdę potrzebujesz, aby zrozumieć, jak działa ta dieta. Wyjaśnia historię, zasady i skutki niskowęglowodanowego, wysokotłuszczowego jedzenia. Książka oferuje również praktyczne wskazówki, które pomogą Ci rozpocząć keto bezpiecznie i skutecznie.

Wszystkie informacje przedstawione w Biblii Ketogenicznej są oparte na badaniach naukowych i danych. Autorzy powołali się również na badania przeprowadzone w ich własnym Applied Science and Performance Institute. Jeśli szukasz książki z wiarygodnych i solidnych informacji, to Biblia Ketogeniczna jest dla Ciebie. Jej autorzy są ekspertami w tej dziedzinie i znają się na wszystkich rzeczach związanych z keto.

Jednak Biblia Ketogeniczna jest czymś więcej niż tylko książką naukową. Zawiera również wskazówki, sztuczki i bity porady, aby pomóc Ci iść na swojej podróży keto. Co najlepsze, znajdziesz 75 łatwych i pysznych przepisów z urzekającymi zdjęciami.

384 stron tej książki przejść nad terapeutycznym zastosowaniem keto, jak również jego wykorzystanie do zwiększenia wydajności sportowej. Dowiesz się również, jak przestrzegać diety ketogenicznej, aby spełnić swoje specyficzne potrzeby i cele.

Wnioski

Uczenie się jak najwięcej o keto pomoże Ci utrzymać się na właściwej drodze. Z liczbą książek obejmujących tematy keto rośnie, masz wiele zasobów do nauki o keto dostępne. Jednak nie wszystkie informacje tam są wiarygodne

Te 8 najlepszych książek o diecie keto zawiera zarówno wiarygodne i przydatne informacje dla foolproof ketozy. Wiele z nich zawiera również przepisy i plany posiłków oprócz wyjaśnienia teorii stojącej za dietami keto. W zależności od tego, co to jest, że szukasz dowiedzieć się, zrobić swój wybór jednej z tych książek dzisiaj lub nawet zachować.