loader
Porady

Nutiva MCT Oil vs Kiss My Keto: Który olej MCT jest lepszy?

Zarówno Kiss My Keto, jak i olej MCT firmy Nutiva to zdrowe suplementy. Ale czym się różnią? Przeczytaj ten przewodnik przed zakupem.

Trójglicerydy średniołańcuchowe, w skrócie MCT, to tłuszcze produkowane przez człowieka, które są stosowane jako dodatek do diety ketogenicznej. Prawdopodobnie słyszałeś już o niektórych korzyściach płynących ze spożywania MCT, takich jak zwiększona produkcja ketonów w celu uzyskania większej ilości energii, hamowanie apetytu prowadzące do utraty wagi oraz zmniejszanie stanów zapalnych.

MCT mogą być spożywane na różne sposoby, w zależności od preferencji. Można je przyjmować bez dodatków, dodawać olej MCT do koktajli kawowych lub smoothie, albo dodawać do sałatek. W porównaniu do proszków, oleje MCT nie zawierają wypełniaczy i oferują większą wszechstronność podczas gotowania. Ponadto nie mają żadnego smaku ani zapachu. Czyste oleje MCT nie powinny krzepnąć w niższych temperaturach.

W tym przewodniku zajmiemy się dwoma markami olejów MCT: Kiss My Keto i Nutiva MCT oil. Ponieważ oba są olejami, być może zastanawiasz się, co je różni. Czytaj dalej, aby się dowiedzieć.

Czym jest organiczny olej MCT firmy Nutiva?

Olej MCT firmy Nutiva jest produktem Nutiva, marki, która dąży do wprowadzania pozytywnych zmian w życiu swoich konsumentów. Jest pozyskiwany w 100% z organicznych orzechów kokosowych, nie ma ostrego posmaku i może być dodawany do gorących i zimnych napojów.

Nutiva ściśle przestrzega wytycznych USDA dotyczących certyfikowanych produktów organicznych bez GMO, aby uzyskać najlepszy produkt. Nutiva dodaje, że ten certyfikowany organiczny olej MCT doskonale sprawdza się w dietach wegańskich, keto, paleo i roślinnych. Posiada pieczęć Non-GMO Project Verified.

Jeśli zastanawiasz się, jak Nutiva wyprodukowała MCT, użyła opatentowanego procesu chłodzenia, w którym usunięto stałe tłuszcze z kwasu laurynowego.

Czy Nutiva Organic Liquid MCT Keto-Friendly?

Z pewnością. W rzeczywistości, oleje MCT stały się bardziej popularne wśród osób stosujących dietę niskowęglowodanową. Organiczny olej MCT Nutiva pomaga zwiększyć ilość zdrowych tłuszczów w diecie, zwłaszcza jeśli chcesz, aby źródłem tłuszczu były rośliny. Jako suplement ketogeniczny, nie zawiera węglowodanów, ma 14 gramów tłuszczów nasyconych i dostarcza 130 kalorii na porcję.

Wiosenna roślina na tle drewna. Dekoracyjna gałąź roślinna widok z góry na białym drewnianym tle z wolną przestrzenią. Rustykalne tło z płaską warstwą zielonej rośliny.

Nutiva MCT Oil vs Kiss My Keto MC

T

OilWydaje się, że oba oleje MCT są zasadniczo takie same. Osobiście wypróbowałem oba produkty, zaczynając od Nutiva's, kiedy zrobiłem keto jako początkujący, a następnie Kiss My Keto's.

Powiedziałbym, że są one podobne pod wieloma względami, ale są też różnice, o których powinieneś wiedzieć jako konsument przed zakupem. Jest to szczególnie ważne, jeśli przyjmujesz MCT po raz pierwszy.

SkładnikiJedynym składnikiem stosowanym zarówno w olejach MCT Nutiva, jak i Kiss My Keto są średniołańcuchowe trójglicerydy pochodzące z organicznego oleju kokosowego. Niezależnie od tego, czy stosujesz wegańską dietę paleo, czy roślinną dietę keto, te suplementy są dla ciebie idealne.

Należy pamiętać, że olej MCT może być również pozyskiwany z oleju z ziaren palmowych; istnieją jednak obawy, że ziarna palmowe nie są pozyskiwane w sposób etyczny. Dobrze więc, że obie marki pozyskują swoje MCT z orzechów kokosowych.

MakroskładnikiSprawdźmy

ich skład na etykiecie suplementów na jedną łyżkę stołową (15 ml):

Kiss My Keto

 • Kalorie: 130
 • Tłuszcz ogółem: 15g

Nutiva

 • Kalorie: 130
 • Tłuszcz całkowity: 14g

W porównaniu do Kiss My Keto i Nutiva, olej MCT Kiss My Keto dostarcza więcej MCT na każdą jedną łyżkę stołową.

Rodzaje

MCT MCT

występują w różnych rodzajach, w zależności od długości łańcucha kwasu tłuszczowego. Najlepsze rodzaje MCT to C8 (kwas kaprylowy) i C10 (kwas kaprylowy).

Oto ich omówienie: Kwas kaprylowy szybko zwiększa produkcję ciał ketonowych, dlatego jest preferowany przy wprowadzaniu i utrzymywaniu ketozy. Kwas kaprylowy również zwiększa produkcję ketonów, ale nie tak szybko jak kwas kaprylowy. Ponadto, kwas kaprylowy ma właściwości przeciwbakteryjne.

Kiss My Keto oferuje dwa rodzaje produktów z olejem MCT

. Możesz wybierać spośród:
 • C8 + C10 (butelka 32 oz)
 • C8 brain fuel (butelka 32 uncje)

Nutiva oferuje tylko jeden rodzaj produktów z olejem MCT w 3 rozmiarach

. Wybierz spośród:
 • C8 + C10 (butelka 16 oz)
 • C8 + C10 (butelka 32 oz)
 • C8 + C10 (butelka 128 oz)

Niezależnie od tego, czy wolisz używać czystego C8 MCT, czy kombinacji C8 i C10, Kiss My Keto ma obie opcje. Jedynym możliwym minusem jest to, że Kiss My Keto ma tylko jeden rozmiar butelki.

Jeśli wolisz zacząć od mniejszej butelki i jesteś w porządku z C8 i C10, możesz mieć Nutivę. Ale jeśli chcesz mieć najwyższej jakości olej MCT, który jest czystym kwasem kaprylowym, wybierz C8 MCT firmy Kiss My Keto.

CenaKolejnym

ważnym czynnikiem, który należy rozważyć przed zakupem oleju MCT, jest cena.

Oleje MCT Kiss My Keto to lepsza oferta. Butelka 32 uncji C8 + 10 kosztuje 28,99 dolarów, podczas gdy czysty C8 kosztuje 36,99 dolarów. Dodatkowo, istnieje możliwość zaoszczędzenia więcej poprzez zapisanie się na dostawę - i możesz anulować subskrypcję w dowolnym momencie.

Organiczne oleje MCT firmy Nutiva są droższe. Butelka 16 uncji C8 + C10 kosztuje 23,99 USD, butelka 32 uncji kosztuje 40,99 USD, a butelka o pojemności 1 galona kosztuje 84,95 USD.

Opakowanie i wygodaNiektóre

marki pakują swoje oleje MCT w plastikowe butelki, podczas gdy inne używają szkła.

Oleje MCT Kiss My Keto, niezależnie od tego, czy są to oleje C8 czy C8 + C10, występują w butelkach z przezroczystego szkła. Dzięki temu możesz mieć pewność, że żadne substancje chemiczne nie przedostaną się do oleju, co pomaga zachować jego czystość.

Z kolei organiczny kokosowy olej MCT firmy Nutiva jest pakowany w czarną plastikową butelkę z oznaczeniem NON-BPA. Oznacza to, że ich butelki są korzystne dla środowiska i Twojego organizmu. Uważam również, że nieprzezroczysta butelka chroni olej przed utlenianiem pod wpływem światła słonecznego.

Aby użyć oleju MCT Kiss My Keto, wystarczy podłączyć pompkę do butelki, aby wygodnie dozować płyn do kubka lub filiżanki. W przypadku Nutiva należy otworzyć nakrętkę i nalać niewielką ilość na łyżeczkę.

StosowanieOleje MCT firmy Nutiva i Kiss My Keto mają wiele zastosowań w zależności od potrzeb i celów zdrowotnych. Spożycie oleju MCT przed treningiem może dać Twojemu organizmowi szybki zastrzyk energii. Zalecamy przyjmowanie go na 30-45 minut przed sesją treningową.

Oleje MCT pomagają również w kontroli wagi poprzez zmniejszenie apetytu. Oczywiście, należy stosować je jako narzędzia wspomagające treningi i zdrową, zbilansowaną dietę, a nie tylko jako sposób na utratę wagi.

Bardzo wygodnie jest dodawać oleje MCT z Nutiva lub Kiss My Keto do koktajli kawowych lub potraw. Ich neutralny smak nie wpłynie na smak Twoich posiłków i napojów.

Ogólnie rzecz biorąc, olej MCT powinien być bezsmakowy i bezwonny. Dlatego świetnie nadaje się do dodawania do wszelkich potraw i napojów, ponieważ nie zmienia ich smaku.

Przyjrzyjmy się jednak opiniom klientów:

Kiss My Keto

 • "Inne niż to, że jest to świetny łagodny w smaku olej, który jest dobry na wszystko, czego pragniesz".
 • "Nie zmienia smaku kawy, a w 3. dniu mogę poczuć moc zwiększania energii, jaką zapewnia!".
 • "Dodatkowo, nie ma dziwnego, gorzkiego smaku, który czasami gryzie mnie w gardło w przypadku innych marek; zamiast tego, schodzi gładko z zerowym posmakiem".

Nutiva

 • "Czuję twój smak jeszcze przez kilka godzin po wypiciu, jest to coś w rodzaju smaku kokosa, ale może bardziej orzechowy".
 • "Ma tylko miłą nutę kokosa bez uszczerbku dla smaku twoich potraw".
Opinie

klientówTrzeba

jeszcze ocenić ostatni element: Opinie klientów. Dowiedzmy się, co użytkownicy myślą o produktach z olejem MCT, które kupili w Kiss My Keto i Nutiva.

Kiss My Keto

To, co dobre:

 • Wysokiej jakości źródło energii: "Ponieważ jest to 100% C8, otrzymuję lepszą jakość energii po dodaniu do mojej kuloodpornej kawy".
 • Skutecznie zwiększa poziom ketonów: "Zamówiłem Kiss My Keto CB Brain Fuel, ponieważ zawartość C8 wynosiła 99,2%. Biorę olej prosto z łyżki i uwielbiam to, że nie muszę poświęcać czasu na mieszanie go z czymkolwiek. Po jego zażyciu moje ketony ryczą".
 • Łatwe dozowanie: "Bardzo solidna szklana butelka. Podoba mi się, że ma dozownik z pompką".

Złe:

 • Ma tendencję do przeciekania: "Sam olej mct był dobry, a pomysł z pompką jest świetny. Jednak wydaje mi się, że miałem wadliwą pompkę. Oznaczało to, że za każdym razem, gdy go używałam, spora ilość olejku rozlewała się na blacie. Było to dość frustrujące."

Nutiva

Dobre:

 • Wszechstronność: "Produkt był zgodny z opisem, stosowałam go do herbaty, owsianki, sałatek - nawet na skórę".
 • Łatwy do strawienia: "Jeśli kiedykolwiek miałeś problemy z trzustką, ten olej jest lekkostrawny... Mając idiopatyczne ostre zapalenie trzustki w wieku 20 lat, bardzo bym chciała mieć ten produkt".

Złe:

 • Nieszczelność nasadki do nalewania: "Nasadka do nalewania/otwierania (po prawej stronie) jest okropna, wszędzie kapie i leje się za dużo".

WerdyktCzy

wybrałeś już najlepszy dla siebie olej MCT? Wybierając suplement z olejem MCT, zacznij od sprawdzenia dostępnych rodzajów MCT. Następnie zwróć uwagę na wielkość pojemników, cenę i opinie klientów.

Jeśli dopiero zaczynasz dietę keto i wolisz mniejszą butelkę na próbę, rozważ Nutivę. Ale jeśli chcesz uzyskać najlepszy stosunek ceny do jakości, wybierz Kiss My Keto. Nie tylko oferuje on dwa rodzaje produktów z olejem MCT, które są wysokiej jakości, ale także są tańsze. Dodatkowo, dzięki Kiss My Keto otrzymujesz więcej tłuszczu na porcję.

Wypróbuj olej MCT firmy Kiss My Keto już dziś, klikając tutaj. Oferujemy bezpłatną wysyłkę dla zamówień powyżej 60 USD na terenie USA.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz