loader
Porady

7 inspirujących historii sukcesu w keto przed i po

Dieta ketogeniczna to unikalne podejście do odchudzania, które polega na przestawieniu organizmu na tryb spalania tłuszczu poprzez ograniczenie węglowodanów i spożywanie tłustych pokarmów.

Choć dieta może wydawać się dziwna dla osób niezaznajomionych z tym sposobem odżywiania, warto spróbować, jeśli inne próby odchudzania zawiodły.

Nie wierzysz nam? Sprawdź te 10 inspirujących historii sukcesu przed i po keto, które udowadniają, jak potężna i transformująca może być dieta keto.

1. Dominique Mancini

http://www.instagram.com/dom.actor

Podróż Dominique w kierunku utraty wagi rozpoczęła się na początku 2019 roku jako jedno z jej noworocznych postanowień. Regularnie wyznaczała sobie cele dietetyczne jako część planu na nadchodzący rok. Jednak zazwyczaj kończyło się to niepowodzeniem lub brakiem dyscypliny, która pomogłaby jej w realizacji postanowień.

Wtedy dowiedziała się o diecie ketogenicznej od swojej teściowej, która zaczęła ograniczać węglowodany, aby poradzić sobie z chorobą. Dominique szybko dowiedziała się, że dieta ketogeniczna jest również świetna do utraty wagi. W styczniu tego roku przeszła na dietę ketogeniczną z zamiarem zrzucenia 40 funtów łącznie i 10 funtów miesięcznie. Oprócz diety, Dominique chodziła na siłownię 6 dni w tygodniu i stosowała przerywany post.

Byłam zdeterminowana, by nie pozwolić, by minął kolejny rok i kolejna nieudana próba oddaliła mnie od moich celów".

W ciągu zaledwie 3 krótkich miesięcy Dominique straciła 40 kilogramów, które były jej celem rocznym, a także zrzuciła kilka rozmiarów ubrań, dzięki czemu znów poczuła się pewnie.

2. Vivian Adorno

https://www.instagram.com/mystique1977/

"Ta podróż nie była dla mnie łatwa" - mówi Vivivan, która przez większość swojego dorosłego życia cierpiała na nadwagę, w wyniku czego nabawiła się problemów ze zdrowiem i poczuciem własnej wartości. "Od wysokiego ciśnienia krwi i bólów kolan po chroniczne zmęczenie i niski poziom energii, stało się oczywiste, że nadszedł czas na zmiany".

Rozpoczęła dietę keto pod koniec października 2018 roku. Pewnego dnia przyjaciółka wspomniała o stylu życia keto, który jakiś czas temu prowadziła jej siostra. Vivian wróciła tego wieczoru do domu i zaczęła szukać informacji na temat keto, znajdując ciekawe badania i przydatne porady medyczne. W tym momencie była najcięższa, ważyła 300 funtów i nosiła rozmiar 26. Tej nocy w końcu powiedziała,

Nigdy więcej! Chcę być w pobliżu dla moich dzieci".

Vivian rozpoczęła swoją ketogeniczną podróż w poniedziałek i upewniła się, że przestrzega diety prawidłowo, licząc węglowodany i poszcząc od czasu do czasu. Już w pierwszym tygodniu schudła 13 funtów, co sprawiło, że była podekscytowana i dodatkowo zmotywowana. Gdy osiągnęła swój pierwszy kamień milowy w postaci utraty 25 funtów, zaczęła stosować 30-minutowe ćwiczenia co drugi dzień. Jej utrata wagi była widoczna, a ludzie zaczęli zadawać pytania. Wyjaśniła, że keto to styl życia, a nie dieta.

To, co Vivian uznała za trudne w swojej podróży, to utrzymanie siły i zaangażowania. Jako mama, szalone jedzenie było problemem w domu, z dużą ilością śmieciowego jedzenia i jedzeniem o każdej porze. Mimo to wytrwała mimo pokus.

"Po prostu myślałam o tym, że utrata wagi może kosztować mnie wiele pracy, a potem znów ją odzyskać dla kilkusekundowej przyjemności".

I oto Vivian schudła 135 funtów, z 300 funtów do 164 funtów i z rozmiaru 26 do rozmiaru 8 (od 2x do S) w ciągu zaledwie 9 miesięcy! Vivian jest zmotywowana, aby pomagać innym w ich podróży, ponieważ jak sama mówi: "Jeśli ja mogę to zrobić, to ty też możesz!".

"Zawsze będę pamiętać tę dziewczynę, która była tak odważna i zdeterminowana, aby rozpocząć tę podróż!!! Wyszłam poza swoją strefę komfortu i byłam silniejsza od wszystkich krytyków.

Jestem dumna z każdego kroku w tej podróży, z każdej łzy, z każdej lekcji, z każdego niepowodzenia, bo każdy osiągnięty cel sprawił, że walka była warta zachodu."

Obecnie Vivian ćwiczy codziennie przez 1-2 godziny i utrzymuje przerywany post od 16 do 18 godzin. Jada dwa posiłki dziennie.

"Nie było łatwo" - mówi - "ale z poświęceniem, zaangażowaniem i motywacją można osiągnąć cele, które się sobie wyznaczyło, a ja jestem tego żywym dowodem".

3. Jennifer Wurster

https://www.instagram.com/ketoandcocoa_revitalu/

Jennifer rozpoczęła stosowanie diety keto w kwietniu 2018 roku.

"Do tego czasu straciłam już około 60 funtów, robiąc koktajle zastępujące posiłki. Jednak naprawdę szukałam, aby bardziej się odchudzić i stracić te ostatnie 20 funtów. Badałam keto, jakby to była moja praca. Pinterest, Google, grupy na Facebooku, wszystko. Zaczęłam od razu i wiele się nauczyłam metodą prób i błędów".

W sierpniu 2018 roku Jennifer osiągnęła najniższą wagę 135 funtów.

Byłam zachwycona! Z rozmiaru 18 przeszłam do rozmiaru 2! Z rozmiaru 1XL do S, a czasem XS. Udało mi się utrzymać wagę przez cały rok".

To, co zdaniem Jennifer działa najlepiej, to brak nabiału i orzechów. "Z jakiegoś powodu moje ciało nie reaguje na nie dobrze" - mówi. Jennifer uzupełnia tłuszcze, przyjmując olej rybny i jedząc dużo bekonu.

Kiedy rozpoczęła swoją przygodę z odchudzaniem, Jennifer brała leki na wysoki poziom cholesterolu i używała aparatu CPAP do leczenia bezdechu sennego. Miała 33 lata i była prawie gotowa, by się poddać.

"Teraz nie biorę już leków na cholesterol i nie mam bezdechu sennego, więc żegnaj aparacie CPAP! Obecnie trenuję do mojego pierwszego półmaratonu w październiku. Jeśli ja mogę to zrobić, to wiem, że ty też możesz!".

4. Celine Lascelle

https://www.instagram.com/celinelascelle/

Celine dzieli się swoją historią traumy i emocjonalnego jedzenia oraz tego, jak w końcu udało jej się zapanować nad swoją wagą i życiem dzięki diecie keto.

Celine przez całe życie zmagała się z nadwagą. W dzieciństwie była przezywana i w związku z tym ucierpiała jej samoocena. Gdy Celine była w ósmej klasie, ważyła już 145 funtów, wyprzedzając większość dziewcząt w klasie.

"Wierzę, że moja waga miała wiele wspólnego z tym, że po stracie mamy w 1995 r., a następnie babci w 1998 r., stałam się emocjonalnym niejadkiem. Nadal zajadałam się uczuciami i tłumiłam w sobie przemoc, której doświadczałam: emocjonalną, psychiczną, fizyczną i słowną, udając, że wszystko jest w porządku, podczas gdy w rzeczywistości chciałam się po prostu poddać i zniknąć.

Wiedziałam, że jestem stworzona do czegoś wielkiego i że jeśli nie zrezygnuję z siebie, to nie mogę zawieść.

Kiedy miałam 18 lat, uciekłam z domu i znalazłam się w trudnym związku, który się nie udał. W wieku 22 lat byłam już rozwiedzioną matką i ważyłam 225 funtów. Zdecydowałam się na wizytę u dietetyka i dowiedziałam się, jak prawidłowo porcjować i odżywiać się. Początkowo odniosłam sukces i schudłam do 175 funtów. Zaczęłam studia drugiego stopnia i tam poznałam mojego drugiego męża. Później jednak przeszłam wiele operacji i otrzymałam listę diagnoz, wśród których znalazły się m.in. lęk, PTSD, silne ataki paniki, depresja wysokofunkcjonująca, endometrioza, PCOS, zapalenie stawów, bezsenność, histerektomia, fibromialgia, zespół niespokojnych nóg i migreny.

Po wypróbowaniu wielu diet i braku rezultatów, przyjaciel powiedział mi o diecie keto i pomyślałam, że spróbuję.

Zaczęłam chodzić na siłownię, ograniczyłam spożycie cukru i piłam więcej płynów.

Od maja 2018 r. do sierpnia 2019 r. schudłem z 275 do 182 funtów. Schudłem około 85 funtów i zostało mi jeszcze 15-20 funtów".

5. Angela Okafor

https://www.instagram.com/nkoli2000/

Angela dzieli się tym, jak jej ciekawość dotycząca diety keto zamieniła się w zmieniające życie doświadczenie.

6 stycznia 2019 r. postanowiłam ograniczyć węglowodany na co najmniej miesiąc, aby sprawdzić, czy to coś zmieni".

Pobrała też aplikację CarbManager i kupiła wagę kuchenną, aby dokładnie ważyć wszystkie swoje porcje. Nauczyła się przyrządzać dania z makaronu z kalafiorem i cukinią zamiast pszenicy. Przyznaje jednak, że nawiązała miłosno-nienawistną relację z bakłażanami, które wykorzystała do zrobienia przyjaznej keto lasagne.
"Na początku piłam kuloodporną kawę, jakby nie było jutra, ale później zmniejszyłam jej ilość i zaczęłam stosować post przerywany przez 5 dni w tygodniu".

W pierwszym tygodniu zrzuciła 7 funtów. Sprawdzała poziom ketonów za pomocą pasków testowych i była podekscytowana, że przez cały czas pozostaje w ketozie. W ciągu pierwszego miesiąca schudła 20 funtów.

"Ścisłe keto było trudne do utrzymania, ponieważ nadal ćwiczyłam na siłowni przez 2 godziny dziennie, od poniedziałku do piątku.

Dlatego w końcu przeszłam na leniwe keto i jadłam więcej białka, aby wspomóc wzrost mięśni, i to chyba załatwiło sprawę."

Zrzuciła 2 rozmiary sukienek i wszystkie stare ubrania teraz na nią pasują. Obecnie waży 179 funtów, ale jej docelowa waga to 170 funtów. Angela twierdzi jednak, że nie spieszy się, ponieważ uważa keto za zmianę stylu życia, a nie za modną dietę, która ma doprowadzić ją do wagi docelowej tak szybko, jak to możliwe.

6. Melissa Davenport

https://www.instagram.com/sw33t_butt3rf1y/

Melissa ma prawie 32 lata i dzieli się swoimi wzlotami i upadkami na swojej drodze keto.

"Jeszcze w 2017 r. zauważyłam, że zmieniam się fizycznie w sposób, który nie był do mnie podobny i który mi się nie podobał".

Około półtora roku temu byłam w końcu gotowa na poważne zmiany fizyczne i psychiczne. Spróbowałem keto w 2018 roku, kiedy osiągnąłem najwyższą wagę 200 funtów.

Przyznaję, że po moich pierwszych trzech próbach, nie udało mi się i spadłem z bandwagonu keto wiele razy.

Wytrwałem i ponownie rozpocząłem moją podróż keto w maju 2019 r. przy 180 funtach, ale tym razem z jaśniejszym umysłem, aby nie poddawać się i trzymać się odpowiedzialności. Śledziłem moje makra, robiłem zdjęcia "przed", mierzyłem się i sprawdzałem wagę raz w tygodniu. Po zaledwie 120 dniach jestem teraz w wadze 143 funtów!".

7. Shereeta VanVleet

https://www.instagram.com/mysistersketodiet/

Podróż keto Shereety rozpoczęła się w lipcu 2018 roku. Była 20-letnim emerytowanym weteranem wojskowym, który nigdy nie doświadczył problemów z wagą lub sprawnością fizyczną, zwłaszcza nie w czasie służby.

Jednak w ciągu 18 miesięcy po ukończeniu college'u i rozpoczęciu kariery w korporacji stres zaczął zbierać żniwo na jej zdrowiu i ciele. Ze zdrowego i wysportowanego żołnierza ważącego 150 funtów stała się niezdrowym żołnierzem ważącym 249 funtów.

Byłam nieszczęśliwa i rozpaczliwie pragnęłam odzyskać swoje życie. Mój lekarz rozważał nawet podanie mi leków na ciśnienie krwi i cholesterol. Błagałam o kolejną szansę, by wszystko naprawić".

Zaczęła szukać informacji na temat keto i szybko w nie weszła. W ciągu zaledwie 13 miesięcy udało jej się wrócić do wagi 149 funtów, a teraz ma nadzieję zainspirować innych do odkrycia, jak keto może pomóc im odzyskać zdrowie i osiągnąć cele związane z kontrolowaniem wagi.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz