loader
Porady

Carbs in Popcorn: Czy popcorn jest dozwolony na Keto

Ile węglowodanów znajduje się w porcji popcornu i czy można go jeść na keto? Odpowiadamy na te i inne pytania, aby pomóc Ci sprawdzić, czy popcorn jest zgodny z niskowęglowodanowym stylem życia.

Popcorn to bogate w antyoksydanty pełne ziarno. Dlatego też wielu ekspertów ds. żywienia i zdrowia określa popcorn jako zdrowy, mimo że jest to przekąska.

W szczególności popcorn upieczony na powietrzu jest niskokaloryczny i może pomóc w dostarczeniu wielu ważnych składników odżywczych do Twojej diety. Możesz przygotować popcorn na wiele sposobów, aby uczynić go zdrowym i aromatycznym w tym samym czasie.

Ale ponieważ jesteś jedzącym keto, ważne pytanie brzmi: czy popcorn jest dozwolony na keto? Aby odpowiedzieć na to pytanie, będziemy musieli przyjrzeć się węglowodanom w popcornie, a także żywieniu popcornu w ogóle. Skupimy się głównie na air-popped popcorn bez tłuszczu, cukru lub soli dodane w liniach poniżej.

Węglowodany

w popcornieZgodnie

z

bazą danych żywności USDA, filiżanka popcornu upieczonego na powietrzu ma 6,2g całkowitych węglowodanów lub 5g węglowodanów netto*1. Oczywiście, większość ludzi je więcej: typowa porcja popcornu to w rzeczywistości około 4-5 filiżanek. To daje 25-31g węglowodanów ogółem lub 20-25g węglowodanów netto.

Poza tymi węglowodanami, innym węglowodanem znajdującym się w popcornie jest błonnik.

Twój układ pokarmowy nie jest w stanie całkowicie rozłożyć tego typu węglowodanów i większość z nich przechodzi niestrawiona. Mimo to, błonnik odgrywa ważną rolę dla Twojego układu trawiennego i ogólnego zdrowia. Na przykład, błonnik wspomaga równowagę zdrowych bakterii jelitowych 2. Błonnik zmniejsza również głód, zapobiega zaparciom, równoważy poziom glukozy we krwi i wiele innych.

Z tym, że filiżanka popcornu ma 1,2g błonnika, co stanowi 5% dziennej wartości (DV) 1. A przeciętna porcja 4-5 filiżanek ma 4,6-6g lub 15-20% DV tego korzystnego dla jelit składnika odżywczego.

Oprócz węglowodanów w popcornie jest 31 kalorii, a także 1g białka i 0,3g tłuszczu. Popcorn dostarcza również przyzwoite ilości witamin z grupy B complex, a także magnezu i cynku.

*Węglowodany netto to węglowodany strawne w żywności. Stanowią one całkowitą ilość węglowodanów w żywności minus błonnik.

Czy mogę jeść popcorn na diecie low carb?

Odpowiedź na to pytanie brzmi zarówno "tak", jak i "nie", a różnica polega na tym, jak nisko-węglowodanowa jest twoja dieta.

Dieta low-carb jest faktycznie każda dieta, która ogranicza węglowodany, i nie ma jasnej zgody na to, co dokładnie stanowi low-carb 3. Tak więc, jeśli jesteś, powiedzmy, na diecie Atkinsa lub innej umiarkowanej diecie low-carb, wtedy możesz cieszyć się małymi porcjami popcornu air-popped lub domowej roboty (węglowodany w popcornie filmowym i smakowym mogą być dość wysokie).

Aby wyjaśnić, dlaczego tak jest, musimy odpowiedzieć na pytanie: czy popcorn ma niską zawartość węglowodanów, czy też jest to popcorn o wysokiej zawartości węglowodanów? Odpowiedź jest taka, że popcorn nie jest nisko-węglowodanowy; jest to jedzenie o stosunkowo wysokiej zawartości węglowodanów.

Większość kalorii z popcornu (ponad 80%) pochodzi z węglowodanów, a nie z tłuszczu i białka 1. Poza tym typowa porcja popcornu ma wystarczająco dużo węglowodanów, aby przekroczyć dzienne limity diety o bardzo niskiej zawartości węglowodanów, takiej jak keto, która zwykle wynosi 20-50g dziennie.

Popcorn jest świetny, ale nie jest dokładnie keto.

Kiedy stosujesz dietę keto, powinieneś oprzeć swoją dietę na żywności, która ma inny rozkład makroskładników niż popcorn lub żywności z liczbą węglowodanów, która jest niska, patrząc na typową porcję. To pomoże Ci uzyskać wystarczającą ilość tłuszczu, białka, witamin i minerałów przy jednoczesnym utrzymaniu spożycia węglowodanów w granicach.

A poza tym popcorn jest zbożem, a wszystkie wytyczne diety keto zalecają unikanie zbóż z powyższych powodów 4.

Kolekcja Keto Snacks Low-carb i zdrowe przekąski z mocą MCT. SKUP TERAZ

Popcorn AlternativesNow

zastanawiasz się, "Jeśli nie mogę mieć popcornu, co mogę przekąsić na keto?". Cóż, będziesz szczęśliwy, aby wiedzieć, że istnieje mnóstwo opcji low-carb tam. Oto kilka przykładów do rozważenia dla twojej następnej nocy filmowej.

1. Trail mixWedług

dietetyka Lisy Richards,

"Miło jest mieć jakieś zdrowe alternatywy dla tradycyjnego popcornu ... mieszanki szlakowe wykonane z orzechów, nasion i bez słodyczy mogą być świetną alternatywą.

Jest odżywczy i dostarcza białka, którego często brakuje w przypadku popcornu."

2. Serek "Puffed

W prosty sposób można zrobić w domu serek ptysiowy.

Nie należy mylić z ptysiami serowymi, ser ptysiowy jest popcornem dietera keto. Zazwyczaj robi się go z serem cheddar, który ma wysoką zawartość tłuszczu i niską zawartość węglowodanów 5. Po wysuszeniu, to puff up tak jak popcorn w piekarniku. Możesz znaleźć przepisy na puffed cheese online.

3. Skórki wieprzoweSą

słone, chrupiące i uzależniające, tak jak popcorn. Ale w przeciwieństwie do popcornu, skórki wieprzowe nie zawierają żadnych węglowodanów 6. Są głównie tłuszczem i zawierają odrobinę białka - dokładnie tak, jak chcesz.

4. Krakersy seroweKeto

krakersy serowe, takie jak chrupki Parm, są wykonane prawie w całości z sera i są fantastyczną alternatywą przekąsek low-carb. Możesz zrobić je w domu lub zamówić na Amazon.

5. Przekąski z wodorostówPrażone

przekąski z wodorostów stają się coraz bardziej popularne, a jednym z powodów jest to, że mają niską

zawartość węglowodanów.

Porcja da ci około 1g węglowodanów, ale mnóstwo omega-3, witaminy C, witaminy A i jodu 7. Należy jednak pamiętać, że ich porcje są malutkie.

Jeśli chcesz zdrową przekąskę keto, spróbuj chipsów z wodorostów.

6. Pieczony kalafiorKalafior

wygląda nieco jak popcorn i można go przekształcić w chrupiącą przekąskę. Kalafior jest warzywem o niskiej zawartości węglowodanów, z filiżanką zapewniającą około 3g węglowodanów netto 8. Użyj masła podczas robienia pieczonego kalafiora i dopraw go obficie, aby był jak najbliżej filmowego popcornu.

Jak widać, noc filmowa przekąski i keto nie są wzajemnie wykluczające się. Chodzi tylko o to, że nie powinny one obejmować popcornu. Jednak osoby na innych dietach low-carb mogą cieszyć się tą przekąską z umiarem. Osoby stosujące keto powinny jednak sięgać po nisko-węglowodanowe, wysokotłuszczowe alternatywy, aby pozostać wiernym swoim makrom. Popcorn jest zbożem i jak większość zbóż ma stosunkowo wysoką zawartość węglowodanów.

Wnioski

  • Popcorn to zdrowa przekąska, ale jest to również pokarm o wysokiej zawartości węglowodanów - jedna filiżanka dostarcza około 6 g tego makroskładnika.
  • Większość osób stosujących diety o niskiej zawartości węglowodanów powinna ograniczać porcje popcornu lub całkowicie go unikać.
  • Osoby stosujące dietę ketonową lepiej poradzą sobie z alternatywami w postaci popcornu, takimi jak mieszanki szlaków czy serki ptysiowe.